فهرست بستن

فروشگاه میناکاری اصفهان مرکز خرید ظروف مس و مینا

فروشگاه میناکاری اصفهان
5/5 - (1 امتیاز)

فروشگاه اینترنتی میناکاری

فروشگاه میناکاری مرکزی برای خرید انواع ظروف مینا کاری شده می باشد. میدان نقش جهان اصفهان پر است از فروشگاه های میناکاری که هر کدام انواع ظروف میناکاری را با طرح و نقش های مختلف به فروش می رسانند.

این هنر روح بیننده را نوازش می کند و او را به یاد آبی آسمان می اندازد. در بسیاری از فروشگاه ها مشاهده می کنید که افرادی مشغول به نقاشی روی ظروف هستند و با احساسی وصف ناپذیر این رنگ ها را به جان ظروف می نشانند.

شاید دلیل اینکه ظروف میناکاری شده تا این حد روح نواز هستند این است که حاصل زحمات دستان هنرمندان است و ساعت ها با عشق این رنگ ها را بر روی ظرف ها نقاشی کرده اند. قطعاً اگر کاری با عشق انجام شود، افراد دیگر حس آن را می گیرند و ارتباطی عمیق با آن برقرار می کنند.

 

فروشگاه میناکاری اصفهان
فروشگاه میناکاری اصفهان

قیمت ظروف مسی میناکاری اصفهان

قدم زدن در بازار میناهای اصفهان هر بیننده ای را ترغیب می کند که یکی از این ظروف را برای خودش خریداری کند و یادگاری از هنر اصیل ایران زمین را برای خود نگه دارد. اما شاید برایتان سوال باشد چرا قیمت ظروف مسی میناکاری اصفهان با هم تفاوت دارند.

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم قیمت گذاری ظروف میناکاری شده به عوامل مختلفی بستگی دارد. از آنجایی که این ظروف هنر دست هنرمندان هستند و ساعت ها و حتی روزهای زیادی صرف ساخت این محصولات می شود، طبیعی است که قیمت بالایی داشته باشند.

اما موارد دیگری نیز در تعیین قیمت این ظروف دخیل هستند مثل :

 • اثر کدام استاد است؟
  انواع فروشگاه میناکاری در میدان نقش جهان فعالیت دارند و هر کدام هم معتقد هستند محصولاتشان بهترین هستند. اما باید بدانید اگر هنر دست استاد ماهری را خریداری می کنید قطعاً باید قیمت بیشتری بپردازید.

استادان نام آشنا و پر آوازه ای چون استاد آقاجانی، استاد صنیع زاده، استاد فیض اللهی، استاد اسماعیلی و دیگر اساتید چیره دست این حوزه آثاری گران بها دارند.
البته اگر بتوانید از شاگردان این اساتید خرید کنید قطعاً قیمت کمتری پرداخت خواهید کرد و کیفیتی شبیه به هنر استاد را دریافت می کنید.

 • کیفیت زیر ساخت چطور است؟
  یکی از مهم ترین عواملی که در قیمت ظروف مسی میناکاری تأثیر دارد کیفیت زیر ساخت است. زیر ساخت همان فلزی است که میناگری روی آن انجام می شود. این فلز می تواند مس، نقره، طلا و یا حتی برنج باشد.

هر کدام از این فلزات با درصد های خلوص متفاوتی تولید شده اند که در استحکام و دوام آن تأثیر گذار است. بهترین فلزی که برای ساخت ظروف مینا مورد استفاده قرار می گیرد، مس است که مجموعه های مختلف درصدهای مختلف آن را به ک ار می گیرند.

فروشگاه میناکاری اصفهان
فروشگاه میناکاری اصفهان
 • چندبار در کوره پخته می شود؟
  تعداد دفعاتی که فلز مورد نظر در کوره می رود و لعاب می گیرد بر کیفیت نهایی تأثر گذار است. بسیاری از استادکاران ماهر تأکید دارند این فرآیند 4 مرتبه انجام شود تا لعاب به خوبی به جان فلز بنشیند. البته نا گفته نماند کیفیت لعاب به کار رفته نیز بسیار مهم است.
 • از چه رنگی برای نقاشی استفاده می شود؟
  رنگ های میناکاری انواع مختلفی دارند و اگر از رنگ های با کیفیت برای نقاشی استفاده شود آن ظرف جلا و شفافیت خاصی دارد. اما اگر رنگ های به کار رفته شده کیفیت پایینی داشته باشند، کدر و رنگ پرید هستند و به مرور شاهد ریختن آنها خواهید بود.

به همین خاطر پیشنهاد می کنیم فروشگاه میناکاری معتبری انتخاب کنید تا محصولی با کیفیت و با دوام خرید کنید.

ظروف میناکاری ارزان

تا اینجا با عواملی که در قیمت گذاری ظروف میناکاری دخیل بودند آشنا شدید، قطعاً متوجه شده اید اگر قیمت یک ظرف پایین تر از حد معمول است پس کیفیت ساخت پایین تری دارد و بعد از مدتی آن جلا و زیبایی اولیه را از دست می دهد.

اگر به دنبال ظروف میناکاری ارزان هستید باید بگویم بهتر است محصولی بی کیفیت را نخرید تا اینکه بعد از گذشت مدتی آن محصول از بین برود و افسوس بخورید.

اما اگر به دنبال قیمت مناسب هستید باید از کارگاه های و یا فروشگاه های میناکاری که تعداد واسطه کمی دارند تا محصول را از استادکار به شما برسانند، خرید کنید.

در این صورت قیمت واقعی را خریداری کرده اید و محصولی با کیفیت تحویل خواهید گرفت.

فروشگاه میناکاری اصفهان
فروشگاه میناکاری اصفهان

بهترین میناکاری اصفهان

بهترین میناکاری اصفهان اثر دست استادان است. اگر بخواهید هنری اصیل خریداری کنید باید به سراغ اساتیدی که سالهاست خاک این کار را خورده اند بروید و آثار گران بهای آنها را خریداری کنید.

اما فروشگاه های معتبر زیادی هستند که ظروف میناکاری شده با کیفیتی را همراه با قیمت مناسب به فروش می رسانند. یکی از این فروشگاه های میناکاری، مجموعه بازار مینا است که انواع صنایع دستی را موجود دارد.

این مجموعه محصولات میناکاری را مستقیماً از استادکار به دست خریدار می رساند و با حذف واسطه ها باعث شده تا بتوانید با قیمتی مناسب محصولات مورد نظرتان را خریداری کنید.

بهترین فروشگاه میناکاری اصفهان

برای خرید از مجموعه بازار مینا می توانید به صورت حضوری به آدرس درج شده در سایت مراجعه کنید و از نزدیک تنوع و کیفیت محصولات را مشاهده کنید.

همچنین برای خرید اینترنتی کافی است به وب سایت و یا اپلیکیشن بازار مینا مراجعه کنید و پس از بررسی انواع صنایع دستی آنها را سفارش دهید.

تمامی محصولات بازار مینا شناسنامه کیفیت دارند و شما تنها یک ظرف خریداری نمی کنید بلکه هنر و تمدن ایران زمین را خرید کرده اید و باعث شده اید چرخ این صنعت از کار نیفتد.

طی 2 الی 3 روز کاری هر کجای ایران که باشید محصولات شما با بسته بندی مناسب به دستتان خواهد رسید. بسیاری از این ظروف از دوام و استحکام بالایی برخوردار هستند و می توانید از آنها به عنوان ظروف تو دستی استفاده کنید.

فروشگاه میناکاری اصفهان
فروشگاه میناکاری اصفهان

فروشگاه اینترنتی ظروف میناکاری

از معتبر ترین فروشگاه های اینترنتی ظروف میناکاری می توان به مجموعه بازار مینا اشاره کرد که با استادکاران ماهری چون استاد اسماعیلی و آقاجانی به صورت مستقیم همکاری می کند و می توانید هنر دست این عزیزان را خرید کنید و برای همیشه این هنر را در خانه خود جاودانه کنید.

اگر نیاز به خرید ابزار میناکاری داشتید، می توانید رنگ های مورد نیازتان را از فروشگاه اینترنتی بازار مینا تهیه کنید و رنگ هایی با تضمین کیفیت و اصیل را خریداری کنید.

 

منبع : کافه مینا  CafeMina.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *