فهرست بستن

تندیس میناکاری اصفهان طرح آیت الکرسی

تندیس میناکاری آیت الکرسی
Rate this post

تندیس میناکاری شده آیت الکرسی

تندیس میناکاری آیت الکرسی یکی از هدایای مذهبی پرکاربرد است. به خاطر فواید آیه الکرسی طرح‌های متنوعی از تابلو آیه الکرسی در بازار موجود است.

تندیس میناکاری آیه الکرسی هم به عنوان تابلوی دکوری و هم به عنوان هدیه صنایع دستی قابل توجه است. لذا این محصول به عنوان یک هدیه ارزشمند شخصی یا سازمانی انتخاب بسیار خوبی است.

تندیس میناکاری آیت الکرسی
تندیس میناکاری آیت الکرسی

مشخصات تندیس میناکاری اصفهان طرح آیت الکرسی

تندیس میناکاری طرح آیت الکرسی با طراحی خاص خود یادآور کتیبه‌های اسلامی است. فرم کلی تندیس به شکل مستطیل مشابه یک لوح طراحی شده است.

فرم نوشتار آیت الکرسی نیز یادآور متون قدیمی اسلامی است. یک نوار چوبی مشبک کاری با نقوش اسلیمی جلوه زیبایی در این تندیس ایجاد کرده است.

بشقاب میناکاری نیز نقطه اوج زیبایی این محصول است که در بالای کار قرار می‌گیرد. ابعاد این تندیس ۲۷×۱۲ سانتی‌متر و قطر بشقاب نصب شده بر روی آن ۸ سانتی‌متر است.

تندیس میناکاری آیت الکرسی
تندیس میناکاری آیت الکرسی

فواید آیه الکرسی

آیه الکرسی از جمله مهمترین آیات قرآنی است که فواید زیادی برای آن ذکر شده است. در این آیه به وحدانیت، مالکیت و علم اختصاصی خداوند اشاره شده است.

برای خواندن این آیه فواید متعددی از قبیل رفع فراموشی، تقویت حافظه، دفع چشم زخم، ‌ایمنی در سفر، رفع هم و غم، رفع ترس و حفظ مال و جان ذکر شده است.

تندیس آیه الکرسی

تندیس آیت الکرسی را می‌توان به عنوان طرحی نو از تابلوی مذهبی معرفی کرد. این محصول هم مانند تابلوی دکوری از جلوه بسیار خوبی برخوردار است و هم به خاطر وجود یک اثر میناکاری ارزش بالایی دارد.

تندیس میناکاری آیت الکرسی
تندیس میناکاری آیت الکرسی

بهره‌گیری از باورها و اعتقادات عامه مردم در تولید محصولات موجب افزایش محبوبیت آنها می‌شود. طراحی هنرمندانه چنین محصولاتی ارزش هنری و مادی این محصول را افزایش می‌دهد.

لذا می‌توان گفت تندیس آیت الکرسی علاوه بر وجه مذهبی از لحاظ هنری و مادی نیز می‌تواند ارزشمند باشد.

تندیس میناکاری آیت الکرسی

تندیس میناکاری آیت الکرسی هدیه‌ای فاخر در خور بزرگان و برگزیدگان عرصه‌های مختلف است. این محصول نه تنها در رویدادهای داخلی بلکه برای رویدادهای بین‌المللی نیز مناسب است.

تندیس میناکاری آیت الکرسی
تندیس میناکاری آیت الکرسی

زیرا باورهای اعتقادی و اصالت فرهنگی ایران اسلامی در قالب این تندیس به نمایش گذاشته می‌شود. تندیس های مذهبی از بهترین هدایای سازمانی و شرکتی برای مناسبت های سالیانه بشمار می رود.

 

منبع : کافه مینا CafeMina.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *